Światowy Dzień Wody

23 marca w Światowy Dzień Wody członkowie Koła Miłośników Przyrody brali udział w podsumowaniu projektu edukacyjnego poświęconego ochronie wody, organizowanego przez Wodociągi Leszczyńskie i Miejską Bibliotekę Publiczną pod wspólnym hasłem "Biblioteka Natury".

Uczniowie od grudnia co miesiąc uczestniczyli w spotkaniach, na których poszerzali swoją wiedzę na temat roli wody w życiu człowieka i w ekosystemach oraz uczestniczyli w warsztatach tworzenia "lasu w szkle", odkrywania mikroorganizmów żyjących w wodzie przez mikroskop oraz w spektakularnym pokazie stanów skupienia wody. Z uczniami na zajęcia jeździły Panie Karolina Gzyl i Daria Przewoźna - opiekunki Koła Miłośników Przyrody.

Ostatni czwarte spotkanie odbyło się na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Zaborowie w Lesznie przy udziale dyrektora Wodociągów Leszczyńskich pana Rafała Zalesińskiego, który naszym uczniom Patrycji Glapiak i Wojtkowi Niewiarowskiemu- Błachowiak przekazał nagrody i wyróżnienia za udział w konkursie plastyczno-fograficznym „Oblicza wody”, a Krystianowi Krzyżowskiemu upominki za udział w całym cyklu spotkań. W poprzednich warsztatach uczestniczył również Alan Drygas, który na ostatnie zajęcia nie mógł przyjechać z powodu choroby.

Po części oficjalnej była okazja, żeby zwiedzić stację uzdatniania wody i dowiedzieć się w jaki sposób woda jest oczyszczana i pompowana do domów.

Pracownicy przekonywali, że woda tzw."kranówka" z Leszczyńskich Wodociągów, jest czysta i zdrowa tak samo jak ta kupowana w butelkach a jej spożywanie jest bardziej ekologiczne bo zużywamy w ten sposób mniej plastiku.

W komentarzach linki do relacji i zdjęć z FB organizatorów, którym bardzo dziękujemy, że nasi uczniowie mogli wziąć udział w tak ciekawym projekcie.